Kurumsal

MİSYONUMUZ

Polikolor insan ve üretim tesislerine yatırımları ile en iyi servisi ve en kaliteli ürünü sunmak amacını ilke edinmiştir.Müşterilere özel renk çalışması yapmak ve her müşteriyi birer ortak olarak değerlendirmektedir.

Kalitesiyle, servisiyle fark yaratan çevreye ,paydaşlarına ve topluma saygılı olmak misyonumuzdur

 

VİZYONUMUZ

Bilgimiz, çalışanlarımız ve değerlerimiz ile müşteri memnuniyetini ve müşteri sadakatini sürekli kılmayı ilke edindik.Her zaman müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunmak..Çalışanlarımıza, müşterilerimize, kamu kuruluşlarına ve çevremize karşı dürüstlük anlayışıyla iç ve dış pazarda fark yaratan ve   güvenilir bir tedarikçi olmak .

 

KALİTE POLİTİKAMIZ 

Hedefimiz olan müşteri memnuniyetinin sağlamak, paydaşlarımızı ve toplumu memnun etmek için;

• Ürün  kalitesinden taviz vermeden kalite yönetim sistemimizi tüm birimlerimizde eksiksiz uygulayacağımızı,

• Müşteri  şartları ve yasal mevzuatlara uyacağımızı,

• Kaliteli üretim zamanında sevkiyat ve müşteri memnuniyetini sağlayacağımızı,

• Tüm bölümlerimizde Sürekli iyileştirme prensibini benimseyerek, verimlilik,karlılığı artıracağımızı,

• Çalışanlarımızın memnuniyetini sağlayacağımızı,

• Çalışanlarımıza mesleki ve teknik konuda gelişimlerinin eğitimlerle destekleneceğine ve sürekli iyileştirme ve gelişimi sağlayacağımızı,

• İşçi sağlığı ve iş güvenliğini olumsuz etkileyecek koşulları ortadan kaldırarak, uygun çalışma ortamı sağlayacağımızı,

• ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi’ni sürekli denetleyerek ve gerekli görülen iyileştirmeleri gerçekleştirerek, uygulanabilir şartları sağlayacağımızı,

  Taahhüt ederiz.

 

Tarihçe

1990 Polikolor Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde üretim tesisi kuruldu, merkez ofis Beşiktaş’da faaliyete başladı.

1993 Üretim Maslak’a taşındı. Toz pigmentden üretim yapılmaya başlandı. Kalite ve verimliliği sağlayan bu üretim şekli sektörde ilklerden biridir.

1996 Sektörde ilk ISO 9002 belgesi, Alman kuruluş TÜV'den alındı.

1997 Satış ve üretim birimleri Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesinde bir çatı altında, modern tesislerde birleştirildi. Pigmentden başlanan üretimlerde kullanılabilen pigment çeşitliliği arttırıldı, her tip monopigment üretimi yapılmaya başlandı. Çalışılan hammadde gamı genişletilerek PE, PP, PET, PC, SAN . bazlı üretimler yapılmaya başlandı.

2002 Laboratuvara Spektrofotometre yatırımı yapıldı. ISO belgesi yenilenerek ISO 9001:2000 belgesine hak kazanıldı.

2003 Laboratuvara elyaf çekme makinası yatırımı yapıldı.

2005 Üretim kapasitesi arttırımına gidildi ve en yeni teknoloji makinalar parkura eklendi.

2007 Yüksek kapasiteye sahip ve üretim makinaları ile aynı özelliklerde üretim yapabilen laboratuvar masterbatch üretim makinası yatırımı yapıldı.

2014 Kalite kontrollerin ve yeni renk çalışmalarının, müşterilerimizin benzer şartlarında gerçekleştirilebilmesi için laboratuvara son teknoloji enjeksiyon makinesi yatırımı yapıldı.

2017 Laboratuvarda yeni renk çalışmalarını hızlandırmak ve çeşitlendirebilmek amacı ile, Gelimat yatırımı gerçekleştirildi.

2021 Müşteri ihtiyaç ve beklentilerini hızlı bir şekilde karşılamak için laboratuvara son teknoloji enjeksiyon makinesi yatırımı yapıldı.

''Siz değerli müşterilerimize servisimizin kalitesini koruyabilmek amacı ile yatırımlarımıza her  daim devam edeceğiz.''