Kalite

“En yüksek kalite,en iyi servis” mottosuyla yola çıktık ve devam ediyoruz.

Polikolor Türkiye’de sektörde ISO belgesi alan ilk şirkettir. Alman kuruluşu olan TUV NORD'dan 1996 senesinde ISO 9002 belgesini almaya hak kazanmıştır.

En yeni cihazlarla donatılmış olan laboratuvarımız şirketimizin kalbidir... 

Tüm Ar-ge çalışmaları, satış ekibi ile birlikte deneyimli laboratuvar ekibimiz tarafından yürütülmektedir. Çalışılan tüm renkler müşteriye özeldir ve o müşterinin onayı olmaksızın başka firmaların kullanımına sunulmaz. Böylelikle kaynak, zaman ve emek sarf edilerek müşterilerimiz için üretilen renkler koruma altına alınmış olur.

Elyaf üretiminde laboratuvar makinamız hem BCF hem CF çalışması yapmaya uygundur. Full kapasite üretim hatlarına yakın özelliklere sahip olan makinamız ile müşterilerimize kendi hatlarında çıkacak üretime çok yakın numuneler sunabilmekteyiz.

Laboratuvarımız sadece yeni renk üretmekle kalmayıp, ürünlerimizin kalite kontrolünü de büyük bir ciddiyetle yapmaktadır…

Tüm monopigment ve masterbatch üretimlerine spektrofotometrede renk analizi yapılarak, homojen dağılım, granül şekli ve filter test sonuçları değerlendirilir. Teknik spesifikasyon ve renk testi sonuçları müşterilerimize ulaştırılır.

Senelerin verdiği birikim ile laboratuvarımızda 25.000’ini aşkın formül çalışması bulunmaktadır.

Kalitemizin anahtarı personelimizdir...

Üretimden, satışa, muhasebeden idareye, personelimizin çoğu uzun yıllardır Polikolor bünyesindedir.

Beraber büyüyen, gelişen ve geliştiren bir yapı içerisinde hedefler bir ve idealler ortak olmuştur.

Her fırsatta gelişimi destekleyen ekibimize, gün geçtikçe yeni mezunların katılımı ile ailemiz siz müşterilerimize her geçen gün daha iyi hizmet sunabilmek için büyümektedir. Bu doğrultuda personel eğitimi ve grup çalışmasına büyük önem verilmektedir.

En yüksek kalite, en iyi servis” mottosuyla yola çıktık ve devam ediyoruz…

Polikolor olarak kurulduğumuz günden bu yana tüm faaliyetlerimizi “toplam kalite yönetimi” ve “müşteri odaklı” yaklaşım ile sürdürmekteyiz. 1996 yılında sektöründe ilk  ISO 9002 belgesi alarak, kaliteye olan yatırımımızı belgelemekteyiz. Güncel olarak TÜV NORD’dan DIN EN ISO 9001:2015 belgemiz bulunmaktadır.

Ana hedefimiz sürdürülebilir ve yükselen kalite polikasıdır.

Tedarikçilerimiz, iş ortaklarımız, müşterilerimiz  ve çalışanlarımız ile karşılıklı güvene dayalı  ve sürekli gelişim gösteren, organizasyonel bir yapıya sahibiz.

Çevreyi  koruma konusunda en üst düzeyde hassasiyet gösterirken doğal kaynakların da  etkin kullanımına da özen gösteririz.

Çalışanlarımızın mutluluğu müşteri memnuniyetinde en önemli koşulumuzdur. Kararları ilgili çalışanlarımızın görüşlerini alarak ve katılımcılık esasına uygun şekilde oluştururuz. Bireylerin işleriyle ilgili yetki ve sorumluluk üstlenmeleri için destekleriz. Tüm ekip üyelerinin  işini benimsediği, yaptığı işten mutlu olduğu bir ortam kurmayı ve korumayı hedefleriz.